شناسه : 72027
امروز شنبه 1399/12/23 - 11:18
نویسنده : mohammad rezaeian
رییس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با خبرگزاری بسیج مطرح کرد؛

باید دست دلالان از بازار قطع شود/ تدوین طرح «کاسبان امین»

مسئول سازمان بسیج اصناف با تاکید بر کامل شدن زنجیره تولید، تامین و توزیع اظهار داشت: باید توسط پیگیری‌های قضایی و از طرق مختلف دست دلالان از بازار قطع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور،دکتر حسن پور طی سخنانی در خصوص گرانی‌های بازار شب عید اظهار داشت: با توجه به گرانی اقلام مصرفی، وزارت صمت از بسیج اصناف جهت کمک رسانی در کنترل بازار درخواست کمک کرده است.   

 

وی از تدوین طرح "کاسبان امین" خبر داد و گفت: این طرح در بعضی از استان‌ها با موفقیت اجرا شده و مورد تصویب وزارت صمت قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج اصناف شرط موفقیت این طرح را تامین کالا دانست و تاکید کرد: وظیفه بسیج  توزیع  اقلام مصرفی  بین شبکه مویرگی طرح کاسبان امین  است.

حسن پور با بیان این که همه‌ی کاسبان امین هستند، ادامه داد: بقیه کاسبان هم می‌توانند به این طرح بپیوندند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی به نظارت غیر محسوس بسیج اصناف بر این طرح اشاره کرد و افزود: توزیع اقلام مصرفی در فروشگاه‌های زنجیره ای، میادین شهرداری و به صورت مویرگی در همه محله‌ها انجام خواهد گرفت.

 

پایان صف ها با شبکه مویرگی کاسبان امین


مسئول سازمان بسیج اصناف با اشاره به شبکه مویرگی کاسبان امین  تصریح کرد: در صورت رسیدن کالا به این شبکه  در کشور شاهد پایان صف‌ها خواهیم بود.

غلامرضا حسن پور اضافه کرد:جهت کمک رسانی در هشت قلم اساسی از جمله برنج، مرغ، تخم مرغ، روغن، میوه، قند و شکر اعلام آمادگی کرده ایم.

وی با اشاره به ضرورت تامین کالا توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت خاطر نشان کرد: اولویت‌ها در توزیع اقلام مصرفی مناطق محروم و اقشار آسیب پذیرجامعه هستند.

مسئول سازمان بسیج اصناف عدم تامین کالا را دلیل گرانی برخی از اقلام دانست و مطرح کرد: بسیج اصناف بدون هیچ گونه تصدی گری وظیفه  هماهنگی و رفع موانع این طرح را برعهده دارد.

غلامرضا حسن پور از پیش بینی مزایایی برای کاسبان این طرح خبر داد و گفت: نشان‌هایی برای کسب  اعتماد مردم طراحی شده که جهت شناسایی واحد صنفی منتخب  در اختیار کاسبان  قرار می‌گیرند.

 

باید دست دلالان از بازار قطع شود


وی با تاکید بر کامل شدن زنجیره تولید، تامین و توزیع اظهار داشت: باید توسط پیگیری‌های قضایی و از طرق مختلف دست دلالان از بازار قطع شود.

مسئول سازمان بسیج اصناف با بیان این که برخی از جرایم بازدارنده نیستند، ادامه داد: برخی از واحد‌های صنفی گرانفروش  فقط ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند که به نظر من این جرایم بازدارنده نیستند.

حسن پور با اشاره به ضعف قوانین در مقابله با گران فروشی و کم فروشی تاکید کرد: قوانین مقابله با گران فروشی و کم فروشی باید با جدیت دنبال شوند.

وی بخشی از گرانی‌ها را نتیجه‌ی عدم نظارت دانست و ادامه داد: طرحی به عنوان همیار بازرس ارائه داده ایم که در این طرح بسیجیان در کنار بازرسان اتاق اصناف  به کمک رسانی در زمینه نظارت بر بازار می‌پردازند.

مسئول سازمان بسیج اصناف در پایان تاکید کرد: در طرح‌های ارائه شده بسیج اصناف قصد تصدی گری نداشته و فقط در جهت کمک در زمینه کنترل بازار وارد عمل شده است.

برچسب ها

برچسب‌ها

بسیج اصناف
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.